We hebben met opzet een dagje extra in Las Vegas voorzien, omdat je dat toch allemaal eens goed gezien en beleefd moet hebben als je er dan toch bent 🙂 Na een snel ontbijtje vertrekken we voor onze ontdekkingstocht op en langs de beroemde Strip. Op dit ogenblik is het nog ‘maar’ 35gr. dus nog redelijk om een beetje rond te wandelen tussen al die gigantische hotels, die eigenlijk al meer kleine dorpjes op zich zijn dan gewone gebouwen.
We beginnen in The Venetian, die helemaal in ( logisch 🙂 ) Venetiaanse stijl is gemaakt, er is zelfs binnen in het hoteldomein een kleine replica van het Canal Grande gemaakt waar ook wel degelijk gondels op varen. De ‘gebouwen’ naast het kanaal zijn ook helemaal in de stijl van de Ventiaanse Palazzo’s en zelfs het plafond is zo beschilderd dat het lijkt alsof je onder een stralend blauwe hemel loopt met enkele onschuldige schapenwolkjes … af en toe worden die wolkjes zelfs lichtjes rozerood, net alsof er een prachtige zonsondergang aankomt … ongelooflijk toch.
Het kanaal loopt ook buiten door en daar hebben ze zelfs de beroemde Rialto brug nagebouwd, het plaatje moet compleet zijn … 🙂
Vanuit de Venetian gaan we verder naar de MIrage aan de overkant. Ook hier weer een gigantisch groot domein waarover dit hotelcomplex zich uitstrekt. De Mirage heeft als thema dan weer het regenwoud en tropisch eilandgevoel. Buiten is er al een beetje tropische waterpartij gebouwd, compleet met watervallen een vulkaan(tje) dat blijkbaar elk uur ook daadwerkelijkg zou uitbarsten ( dat hebben wij wel gemist 😉 ) Binnen is er ook een beetje een Jungle gevoel en achter de receptie is er een immens groot aquarium geïnstalleerd dat een beetje doet denken aan het grote aquarium in onze eigen Zoo Antwerpen.
De meeste hotels hebben dus een specifiek thema, zo heb je bvb. de Paris ( duidelijk thema … ) Excalibur ( gebaseerd op de verhalen van Koning Arthur en de ridders van de ronde tafel ) CircusCircus ( ook duidelijk ) en het befaamde Ceasar’s Palace ( het oude Rome )
Verder heb je nog MGM dat referreert naar de MovieStudios en NewYorkNewYork dat – behalve naar New York City – ook verwijst naar Coca Cola en M&M’s …van beide Amerikaanse iconen is er zelfs een aparte conceptstore aanwezig, waar je van Coca Cola een massa merchandising kan vinden en bij M&M 4 (!) verdiepingen gewijd aan het bekende snoepje, er is zelfs een hele muur vol M&M’s in allerlei kleuren, smaken en uitvoeringen, gekker wordt het waarschijnlijk niet !
En dan is er uiteraard ook nog het bekende Belagio, waar de verschillende Ocean’s 11, 12 en 13 films zich afspelen, en dat ook bekend is voor zijn ‘dansende’ fonteinen. Voor het monumentale gebouw is een grote waterpartij waar elk half uur ( overdag ) of elk kwartier ( avond ) een korte ‘fonteinshow’ te zien is, soms rustig en dansend en soms geweldig spectaculair. Vanuit onze kamer in het Planet Hollywood hotel ( thema ook duidelijk 🙂 ) hebben wij een prachtig zicht op de fontein en dat is uiteraard leuk om te zien, maar het maakt ook wel vrij veel lawaai, gelukkig stopt het na middernacht.
Vegas is dus eigenlijk één grote kermisattractie, op sommige plekken zelfs letterlijk, zo zijn er een echte railway, een monorail, een reuzenrad en als allerlaatste de ‘Sphere’, een grote bol ( sportarena ) die langs de buitenkant vol ledlichtjes gemaakt is, waar constant allerlei andere beelden op geprojecteerd worden, spectaculair wel.
Wat alle hotels ook gemeen hebben zijn natuurlijk de casino’s. In elk van de hotels zijn er ontzettend grote gokpaleizen met massa’s goktafels en -automaten, die constant flikkeren en biepen en waarvan wij geen flauw idee hebben hoe ze precies functionneren 🙂 Ons idee was om in Las Vegas toch eens 1 gokje te wagen, maar we weten totaal niet hoe al die verschillende machines precies werken, dus doen we het dan toch maar niet, stel je voor dat we zouden winnen en het niet eens zouden beseffen 😉 …
Wat we wel doen is een echte Las Vegas show meepikken, een beetje cultuur kan nooit kwaad 🙂 De show ‘O’ van Cirque du Soleil stond voor ons met stip op 1 want dat is de enige voorstelling van CdS die nooit buiten Las Vegas gespeeld zal worden gezien die zich vooral in en om een cirkelvormig zwembad afspeelt dat speciaal voor deze show in Vegas gemaakt is. Helaas is er net geen voorstelling op de dagen dat wij er zijn, dus moeten we iets anders zoeken. In ons eigen hotel speelt ‘Vegas’ een show die de geschiedenis van de bling-bling stad zou weergeven, dat lijkt ons ook wel wat. En we hebben er geen spijt van gehad, hoewel geen bekende zangers of dansers was het een hele fijne voorstelling die vertrekt vanuit de beginjaren ( de jaren 40 van vorige eeuw ) en aan de hand van ( bekende ) liedjes en sketches laat zien hoe de stad uitgegroeid is van een gokstadje met animatie naar dit megagrote gok/circus gebeuren, leuk om dat eens mee te krijgen en heel goed gebracht, we hebben ons geen moment verveeld
Las Vegas, absoluut een belevenis, maar o zo druk, lawaaierig en eigenlijk volledig fake … blij dat we het eens gezien hebben, maar nu toch maar verder naar iets rustigere oorden ( en frissere hopelijk 😉 )



































Plaats een reactie